e-eggrafes: Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας, σχολ. έτος 2024-25

ΠΡΟΣΟΧΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής  των μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. , ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2024-2025, πρέπει να έχουμε επικαιροποιημένα τα στοιχεία των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης, για να ενημερώσουμε το ΠΣ myschool.

Για τον λόγο αυτό σας αποστέλλουμε τα δύο (2) υποδείγματα Υπεύθυνων Δηλώσεων. Επίσης, προς διευκόλυνση των χρηστών, στο συγκεκριμένο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δίνεται και ο σύνδεσμος μέσω gov.gr για την έκδοσή τους

Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.

Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ 2024-25

20230426 ΥΔ_e-εγγραφές_Α