Η ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΜΑΣ!

Την Παρασκευή 22 Δεκέμβρη, μετά τον Εκκλησιασμό στον Ι. Ν. Αγίου Ανδρέα και αφού ανταλλάξαμε τις ευχές μας, η έναρξη των χριστουγεννιάτικων διακοπών κηρύχθηκε με την πραγματοποίηση διπλής γιορτής:

• Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β τάξης παρακολούθησαν στο Αμφιθέατρο του σχολείου μουσική και θεατρική παράσταση στην οποία συμμετείχαν συμμαθητές και συμμαθήτριές τους και την οποία οργάνωσε και συντόνισε η κ. Βασιλική Παπαρρόδη.
  • Η εικαστικός του σχολείου μας κ. Αικατερίνη Σκαρπέντζου συντόνισε ομάδα μαθητών στην κατασκευή σκηνικών για τα θεατρικά δρώμενα.
  • Ευχαριστούμε τον κ. Λεωνίδα Κωνσταντόπουλο (ΠΕ 03, 7ο ΓΕΛ Πάτρας) για την αρωγή του.

Ταυτόχρονα, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α και της Γ τάξης παρακολούθησαν στο Θεατράκι του σχολείου μουσικά και θεατρικά δρώμενα από τη χορωδία του σχολείου την οποία συντόνισε η κ. Ελένη Σερέτη.

Ευχόμαστε σε όλους και όλες
ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2024